Při práci používáme všechny typy povrchových úprav dřeva, klasických i moderních, tj. šelakovou polituru, včelí vosk, akrylátové barvy, nitrolak, syntetické barvy, syntetické vosky, polyuretanový lak a další.

Provádíme konstrukční zpevnění povolených spojů kostním klihem, opravu dýh, intarzií a inkrustací, výrobu soustružených segmentů, opravy výpletů a čalounění.

Při provádění zakázky zajišťujeme dopravu restaurovaných děl do naší dílny a zpět po Praze zdarma. Na požádání připravíme ke každé zakázce zprávu včetně fotografické přílohy dokumentující postup jednotlivých prací na digitálním médiu zdarma.

Naše služby

Restaurování starožitností, renovace a opravy nábytku všech historických období a stylů

Nabízíme Vám restaurování, renovace a opravy veškerých kusů nábytku a dřevěných předmětů včetně následujících:
sedací nábytek - židle, křesla, taburetky, sofa, celé sedací soupravy
stoly – jídelní, psací, konferenční, konzolové
nábytek s úložnými prostorami – skříně, komody, truhly, sekretáře, psací skříně, příborníky, vitríny
dekorační předměty – šperkovnice, sochy, rámy obrazů a jiné
veškerý lidový malovaný nábytek
Restaurujeme nábytek vyrobený z masivu i dýhovaný, zdobený intarsiemi, inkrustacemi, marketeriemi, řezbami, soutruženými prvky i malbou.

Renovace celých interiérů i exteriérů

Provedeme renovaci Vašeho interiéru i exteriéru, pokud jde o:
dřevěná obložení, zárubně, dveře, podlahy, parkety, ostění, parapety, zábradlí, kryty radiátorů, rolety, vnější dřevěná obložení a další.

Výroba kopií klasickými i novými technologiemi

Podle Vašeho zadání vyrobíme kopie požadovaných kusů nábytku klasickými i novými technologiemi, a to včetně případného výtvarného návrhu dle historických katalogů.

Zajištění všech souvisejících řemesel

Zajistíme komplexní odborné práce nutné k restaurování Vašeho kusu nábytku včetně prací: čalounických, pozlacovačských, pasířských, kovářských, zámečnických, sklenářských, kamenických, restaurování maleb a polychromie.

Návrhy a výroba designového nábytku

Navrhneme a vyrobíme stylový (moderní i historizující) nábytek odpovídající Vašim potřebám a přáním. Poskytujeme také odborné poradenství a rádi Vám po prohlídce daného interiéru nabídneme návrhy optimálních řešení Vám právě na míru. Vyrábíme nábytek z masivu i dýhovaný.

Celková realizace nových interiérů od návrhu po dokončení

Provádíme návrhy a celkové realizace nových interiérů sakrálních, obytných i užitných. Na základě Vašich podmínek a představ uskutečníme několik výtvarných návrhů, jejichž konečnou podobu určíme po naší vzájemné konzultaci. Zajistíme všechny potřebné práce od započetí stavby až po její dokončení, včetně prací čalounických, kamenických, sklářských, zámečnických atd.

Posudky pravosti starožitného nábytku

Posuzujeme pravost starožitného nábytku, například před případnou koupí nebo prodejem. Pravost posuzujeme podle konstrukce daného kusu, druhu použitých dřevin, typu povrchové úpravy a dalších ukazatelů.

Posouzení stavu nábytku určeného k restaurování zdarma

Na Vaši žádost zhodnotíme nábytek určený k renovaci na Vámi určeném místě. Vypracujeme posudek týkající se jeho stavu a navrhneme vhodný restaurátorský záměr, ke zprávě připojíme také rozpočet předpokládaných prací.

Odborné poradenství

Poskytujeme poradenství, pokud jde o péči a vhodné umístění restaurovaného nábytku v interiéru, zvolení vhodné povrchové úpravy a nejoptimálnější restaurátorské postupy. Renovované kusy by měly být restaurovány s ohledem na jejich výpovědní a historickou hodnotu, při práci by mělo být použito výhradně klasických materiálů a postupů pro dané období.

Odborná výuka

Zajišťujeme odbornou praktickou výuku ve spolupráci se Středním odborným učilištěm uměleckořemeslným Podkovářská.